تکنولوژی

عبور از فیس‌آیدی با یک عینک ساده و نوار چسب

اینها کلماتی هستند که اپل برای توصیف سیستم بیومتریک تشخیص چهره خود استفاده می‌کند:

برخی از فناوری‌های امروزی ما مثل دوربین TrueDepth، فناوری امنیتی Enclave و موتور عصبی، سیستم فیس‌آیدی را تشکیل داده‌اند که ایمن‌ترین روش تشخیص چهره در بین گوشی‌های هوشمند است.

فیس‌آیدی حتی زمانی که صاحب گوشی عینک زده باشد نیز می‌تواند چهره وی را تشخیص دهد. حتی با بسیاری از عینک‌های آفتابی نیز کار می‌کند. همچنین فیس‌آیدی این قابلیت را دارد تا از باز شدن گوشی هنگام بیهوش بودن صاحب آن جلوگیری کند.

حالا محققان با استفاده از این دو روش توانستند از سد فیس‌آیدی عبور کنند. زمانی که کاربر از عینک استفاده می‌کند، فیس‌آیدی اطلاعات سه‌بعدی ناحیه چشمها را استخراج نمی‌کند.

در هنگام برگزاری همایش بلک هت (Black Hat) 2019 در آمریکا، محققان راهی برای کنار زدن فیس‌آیدی از طریق استفاده از یک عینک دستکاری شده بر روی صورت صاحب گوشی پیدا کردند.

در این روش محققان توانستند با استفاده از یک عینک بعنوان نمونه اولیه به نام عینک ایکس از فیس‌آیدی عبور کنند. در این روش روی شیشه عینک را با برچسب مشکی و قسمتی از آن را با برچسب سفید پوشانده و سپس آنرا روی صورت کسی که خواب بود قرار دادند و به این ترتیب توانستند قفل گوشی وی را باز کرده و پولها را از حساب وی انتقال دهند.

می‌توانید تصویر این عینک را در زیر مشاهده نمایید.

اخبار تکنولوژی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا