موبایل و اپلیکیشن

طراحی تازه متریال تم سندها، برگه‌ها و اسلایدهای گوگل برای آندروید

گوگل به گسترش متریال تم (Material Theme) برای دیگر برنامه‌های کاربردی خود ادامه می‌دهد. این بار یک مجموعه از سه برنامه کاربردی به طور همزمان دارای طراحی تازه‌ای خواهند شد: سندها (Docs)، برگه‌ها (Sheets) و اسلایدهای گوگل (Google slides). در حال حاضر همه این سه به‌روزرسانی که این تغییرات دیداری را ارائه خواهند داد باید در پلی استور برای دانلود در دسترس باشند چرا که از دو ماه پیش برای انتخاب کاربران به طور گسترده منتشر شده است.

به گفته ۹to5google، زمانی که یکی از این سه برنامه را باز می‌کنید نخستین چیزی که به چشم می‌آید نبود نوار پایین صفحه است. خب در واقع آن نوار وجود دارد اما اکنون بی‌رنگ (یا سپید رنگ) است، بنابراین دیدن آن دشوار بوده است. طراحی جدید برای «سند جدید» (New document) و «الگوی انتخاب» (Choose template)یک مجموعه تازه از موارد تم متریال ارائه می‌دهد.

با اینکه طراحی متریال تم به‌روزرسانی شده تغییرات دیداری مهمی ارائه می‌دهد، از دید کارکرد اثری بر روی این برنامه‌ها نخواهد داشت. جای تب‌ها جابه‌جا نشده است، بنابراین همه چیز را مانند آخرین باری که برنامه را چک کردید و سرجای قبلی خود خواهید یافت.

FAB رنگارنگ سر جای خود در پایین گوشه راست نگه داشته شده است. بنابراین، ویژگی‌های نوار Nav همه مانند کارکرد ورژن‌های قبلی هستند، بنابراین می‌توانید به ویژگی‌هایی مانند به اشتراک گذاشته شده با من (Shared with me)، ستاره‌دار (Starred)، جدید (Resent)، فایل‌های آفلاین (Offline files)، حذف شده‌ها (Trash)، اعلان‌ها (Notifications)، تنظیمات (Setting) و گوگل درایو (Google Drive) دسترسی داشته باشید. نوار پایین در آن گوشه پیشرفت ظاهری نمایانی است و این به‌روز‌رسانی هیچ تغییر دیگری ایجاد نمی‌کند، بنابراین این موضوع را تنها یک بازنگری ساده در نظر می‌گیرند که این برنامه‌های کاربردی را با زبان طراحی جدید گوگل همراه می‌کند.

اخبار تکنولوژی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا