اموزش و مقالات

آموزش IOS: فعال یا غیر فعال کردن بروز رسانی خودکار اپلیکیشن ها

بروز رسانی اتوماتیک در اپلیکیشن ها و برنامه ها، اجازه می دهد تا این آیتم ها، با عرضه ی نسخه ی جدید، به صورت خودکار، به روز شده و به کاربر اجازه ی دسترسی به آخرین نسخه از اپلیکیشن ها را بدهند. البته شاید این گزینه برای خیلی از افراد آزار دهنده باشد و بخواهند آن را به خاطر محدود اینترنت و زود تمام شدن بسته ای که خریده اند، غیر فعال کنند. در طرف دیگر، کسانی هم هستند که می خواهند از آخرین نسخه ی اپلیکیشن ها استفاده نمایند، اما گزینه ی به روز رسانی خودکار، برای آن ها غیر فعال است. در این مقاله آموزشی در تک24 به شما یاد خواهیم داد که چطور بروز رسانی یا آپدیت خودکار را در IOS فعال یا غیر فعال کنید.

همانطور که گفتیم، قرار است به شما آموزش دهیم که چطور بروزرسانی خودکار اپلیکیشن ها را در آیفون یا آیپد خود فعال یا غیرفعال کنید، البته این تمام بحث ما نخواهد بود. در کنار موارد ذکر شده، به شما یاد خواهیم داد که چطور تنظیمات را طوری ویرایش کنید که این به روز رسانی، فقط از طریق وای-فای صورت بگیرد.

برای شروع، اتبدا بر روی گزینه ی تنظیمات “Settings” در صفحه ی خانه اشاره کنید.

خاموش کردن آپدیت خودکار آیفون

در صفحه تنظیمات یا “Settings” بر روی گزینه ی “iTunes & App Store” اشاره کنید.

turn off auto update in apple ios

در قسمت “iTunes & App Stores”، یک گزینه وجود دارد به نام “Update” که با خاموش کردن آن، آپدیت خودکار متوقف می گردد و با روشن کردن آن، اپلیکیشن ها به صورت خودکار به روز می شوند.

نکته: بالای گزینه ی “Update” سه گزینه وجود دارد به نام های موسیقی، اپلیکیشن و کتاب ها که خاموش کردن یا روشن کردن هر کدام، به روز رسانی آن ها نیز متوقف یا فعال می گردد.

بروز رسانی خودکار آی او اس

اسلایدر در زمان خاموشی به رنگ سفید در می آید و اگر گزینه ای را فعال کنید، مشاهده خواهید کرد که اسلایدر سبز رنگ شده است.

اگر می خواهید که دانلود ها فقط از طریق وای فای صورت گیرد، می توانید گزینه ی “Use Cellular Data” را خاموش کنید. در این حالت، بروزرسانی فقط از طریق وایفای صورت گرفته و دیگر نگران تمام شدن بسته ی خود، آن هم به خاطر دانلود فایل های حجیم آپدیت، نخواهید بود.

ios 3

با انجام این کار، می توانید مطمئن شوید که هم اپلیکیشن های شما به روز گشته و هم بسته ی اینترنتی شما به سرعت تمام نمی شود.

امیدوارم این مطلب آموزشی از سایت تک 24 برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

اخبار تکنولوژی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا