کارت زرد مجلس به واعظی به خاطر افزایش پهنای باند اینترنت

, کد خبر: 16639 , سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ , ساعت ۱۸:۳۹ ب.ظ
کارت زرد مجلس به واعظی به خاطر افزایش پهنای باند اینترنت

کارت زرد مجلس به واعظی به خاطر افزایش پهنای باند اینترنت

آی تی دات؛ امروز نمایندگان با احضار محمود واعظی به مجلس شورای اسلامی به خاطر افزایش پهنای باند اینترنت بدون پیوست فرهنگی و پیش از راه‌اندازی شبکه ملی، به او کارت زرد دادند.

icons-adتبليغات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان سؤال ملی نصرالله پژمان‌فر نماینده مشهد و کلات و مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران از محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این سوال قبلاً در کمیسیون فرهنگی مجلس مورد رسیدگی قرار گرفته بود اما به دلیل قانع نشدن نمایندگان سؤال‌کننده از پاسخ‌های وزیر، سؤال برای بررسی بیشتر به صحن علنی ارجاع شد.

پژمان‌فر و آقاتهرانی در این سؤال از وزیر ارتباطات پرسیدند:

دلایل توسعه شبکه و پهنای باند اینترنت توسط وزارت ارتباطات بدون پیوست فرهنگی و قبل از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و بی‌توجهی به ظرفیت داخلی چیست؟ علت عدم ابلاغ ضوابط بهره‌برداری از اینترنت تلفن همراه چه می‌باشد؟

نمایندگان پس از شنیدن پاسخ‌های وزیر ارتباطات و توضیحات نمایندگان سؤال‌کننده، با 70 رأی موافق، 99 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از 195 نماینده حاضر در صحن علنی، یازدهمین کارت زرد مجلس نهم را به واعظی نشان دادند.

پژمان فر پیش‌تر در این باره گفته بود:

نبود پيوست فرهنگی در افزايش پهنا باند و خدمات نسل سوم و چهارم اولين اشکال وارد شده به اين اقدامات است؛ به طوری که بر اساس ماده دوم برنامه پنجم توسعه بايد اين اقدامات حتما پيوست فرهنگی داشته باشد. دومين ايرادی که به طرح وزارت ارتباطات وارد است اين است که طبق قوانين کشور تا زمانی که شبکه ملی اينترنت کشور راه اندازی نشود، نبايد پهنای باند اينترنت کشور گسترش يابد؛ اما وزارت ارتباطات بدون توجه به اين موضوع در حال گسترش پهنای باند است.

پهنای باند کنونی اینترنت در کشور ما در سطحی بسیار پایین است و طبق آخرین رده‌بندی‌ها، رتبه ۱۸۷ دنیا را پس از کشور افغانستان دارد.

نمایندگان مجلس پیش از این به علی‌‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش (دو کارت زرد)، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی (یک کارت زرد)، رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم (یک کارت زرد)، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی (دو کارت زرد)، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (یک کارت زرد)، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور (یک کارت زرد) و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجات (دو کارت زرد) داده‌ بودند.

/فارس/

انتهای پیام/

مطالب مشابه:

متوسط سرعت اینترنت جهان به 4.5 مگابیت رسید
کلید اینترنت جهان در دستان این هفت نفر است
تمام سرویس‌دهندگان اینترنت باید مشمول کاهش قیمت پهنای باند شوند
فعالیت‌های همه کاربران در فضای مجازی رصد می‌شود
واکنش شرکتهای اینترنتی به کاهش قیمت

کد خبر: 15396 | ارسال خبر: چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۲

لینک کوتاه مطلب: http://itdot.ir/?p=15396

کانال تلگرام: itdotir@

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.