چگونه از مزاحمت‌های پیامک تبلیغاتی خلاص شویم؟

, کد خبر: 16456 , جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ , ساعت ۲۲:۰۴ ب.ظ
چگونه از مزاحمت‌های پیامک تبلیغاتی خلاص شویم؟

چگونه از مزاحمت‌های پیامک تبلیغاتی خلاص شویم؟

آی تی دات؛ مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال سامانه ۱۰۰۰۱۳۱۴ را برای مشترکان موبایل در نظر گرفته تا در صورتی که از دریافت پیامک‌ها شکایت دارند و یا اینکه خواستار لغو این سرویس هستند به این سامانه پیامک بزنند.

به گزارش بازار خبر ، چنانچه شما مشترک اپراتور همراه اول باشید می‌توانید با ارسال عدد ۱ به شماره پیامک ۸۹۹۹ پیامک‌های تبلیغاتی را لغو کنید و با ارسال عدد ۲ به همان شماره پیامک ۸۹۹۹ می‌توانید در صورت تمایل دریافت پیامک تبلیعاتی را فعال کنید. در این رابطه می‌توان از شماره‌گیری کد دستوری *۸۹۹۹# هم بهره گرفت.

icons-adتبليغات

در همین حال برای ثبت درخواست عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، مشترکان همراه اول می‌توانند با شماره تلفن ۹۹۹۰ نیز تماس گرفته و پس از برقراری ارتباط با اپراتور، درخواست خود را دراین باره ارائه دهند.

همچنین اگر شما مشترک ایرانسلی هستید برای ثبت درخواست عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانید عدد ۲ را به شماره ۵۰۰۵ ارسال کنید و یا می‌توانید از طریق خط ایرانسل خود با شماره ۷۰۰ تماس گرفته و پس از برقراری ارتباط با اپراتور درخواست خود را برای لغو این سرویس اعلام کنید.

مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال سامانه ۱۰۰۰۱۳۱۴ را برای مشترکان موبایل در نظر گرفته تا در صورتی که از دریافت پیامک‌ها شکایت دارند و یا اینکه خواستار لغو این سرویس هستند به این سامانه پیامک بزنند. در این روش در صورتی‌که از دریافت یک پیامک خاص نیز شاکی هستید می‌توانید متن پیامک و شماره ارسال‌کننده پیامک را به شماره سامانه شکایات مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد ارسال کنید.

سازمان تنطیم مقررات ارتباطات وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز سامانه رسیدگی به شکایت مربوط به پیامک‌های ناخواسته تبلیغاتی خود را به صورت اینترنتی راه‌اندازی کرده و مشترکان می‌توانند درخواست خود را در این باره از طریق نشانی اینترنتی WWW.CRA.IR دنبال کنند و یا با سامانه تلفنی ۱۹۵ تماس بگیرند.

/گزارش بازار خبر/

انتهای پیام/

مطالب مشابه:

کد خبر: 16456 | ارسال خبر: جمعه, ۱۰ بهمن , ۱۳۹۳

لینک کوتاه مطلب: http://itdot.ir/?p=16456

کانال تلگرام: itdotir@

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.