نوکیا با پرداخت 16.6 میلیارد دلار، آلکاتل-لوسنت را تصاحب کرد

, کد خبر: 16691 , شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ , ساعت ۱۵:۳۶ ب.ظ
نوکیا با پرداخت 16.6 میلیارد دلار، آلکاتل-لوسنت را تصاحب کرد

نوکیا با پرداخت 16.6 میلیارد دلار، آلکاتل-لوسنت را تصاحب کرد

آی تی دات؛ پس از انتشار گمانه‌های زنی‌هایی در خصوص نهایی شدن توافق دو کمپانی نوکیای فنلاندی و آلکاتل-لوسنت فرانسه، این دو کمپانی امروز خبر از حصول توافق نهایی در خصوص ادغام با یکدیگر دادند. نوکیا با پرداخت 16.6 میلیارد دلار، آلکاتل-لوسنت را از آن خود کرده است. باید به این نکته توجه کرد که آلکاتل-لوسنت ربطی به تولیدکننده‌ی گوشی‌های‌هوشمند آلکاتل ندارد.

icons-adتبليغات

آلکاتل-لوسنت را باید در زمره‌ی کمپانی‌های تولیدکننده‌ی تجهیزات مخابراتی قرار داد که اپراتورهای مخابراتی از جمله‌ی بزرگ‌ترین مشتریان آن‌ها هستند. این کمپانی هرچند کوچک است، اما ادغام با نوکیا مجموع فروش این دو کمپانی را از فروش اریکسون سوئدی بیشتر خواهد کرد. همچنین همانطور که اشاره کردیم، آلکاتل-لوسنت فرانسوی ارتباطی با کمپانی آلکاتل که هم‌اکنون زیر پرچم TCL Commuication چین در زمینه‌ی تولید گوشی‌های‌هوشمند فعالیت می‌کند ، ارتباطی ندارد.

نوکیا در نظر دارد تا مواضع خود را در میان کمپانی‌های تولیدکننده‌ی تجهیزات مخابراتی تقویت کند. این کمپانی فنلاندی پس از آنکه بخش تولید گوشی‌های‌هوشمند خود را به مایکروسافت واگذار کرد، تنها به تولید یک تبلت اندرویدی آن هم به دست فاکس‌کان بسنده کرده است. نوکیا در نظر دارد تا با این خرید جایی در بین اپراتورهای مخابراتی آمریکایی برای خود باز کند، چراکه اپراتورهایی نظیر AT&T و همچنین ورایزون از جمله‌ی مشتریان آلکاتل-لوسنت هستند. همچنین فنلاندی‌ها اعلام کرده‌اند که درصدد کار بر روی فناوری‌های جدید مخابراتی نظیر 5G، سرویس‌های ابری و موارد دیگر هستند.

این دو کمپانی اظهار امیدواری کرده‌اند تا از طریق این همکاری بتوانند دستاوردهای خود را در حوزه‌هایی نظیر اینترنت اشیا بیش از پیش توسعه‌ دهند. همچنین بخش تحقیقات و توسعه‌ی این دو کمپانی مستقل از یکدیگر و بصورت غیرموازی اقدام به پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده و یافتن راه‌های جدید برای ارتباط خواهند کرد.

انتظار می‌رود این توافق با نظارت سازمان‌های تنظیم مقررات در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ میلادی نهایی شود.

/زومیت/

انتهای پیام/

مطالب مشابه:

کمپاني آلکاتل دو تبلت و يک فبلت جديد خود را معرفي نمود

کد خبر: 6442 | ارسال خبر: چهارشنبه, ۱۸ دی , ۱۳۹۲

لینک کوتاه مطلب: http://itdot.ir/?p=6442

کانال تلگرام: itdotir@

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.