نرخ اینترنت نامحدود تغییر می‌کند

, کد خبر: 18112 , چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۴۵ ب.ظ
نرخ اینترنت نامحدود تغییر می‌کند

نرخ اینترنت نامحدود تغییر می‌کند

مجله خبری تکنولوژی اطلاعات؛ عضو کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به ادامه تغییرات تعرفه اینترنت در کشور از تعیین تعرفه اینترنت نامحدود و اصلاح تعرفه گذاری فعلی توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.

icons-adتبليغات

علی توسلی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعیین تعرفه اینترنت نامحدود را در دستور کار دارد، زیرا هم اکنون تعرفه اینترنت نامحدود در ایران گران است و باید ارزان‌تر شود.
نایب رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: برداشت از اینترنت نامحدود در ایران «هر چه خواستی دانلود کن» است. در حالی که در اغلب مدل های جهانی و در کشورهای اروپایی و آمریکایی اینترنت نامحدود برای مثال سرویس ۱۰۰ گیگ ماهانه با سرعت ۲۰ مگ است.
وی با بیان اینکه در نبود تعرفه مشخص درباره اینترنت نامحدود شاهد دامپینگ مخابرات در این بخش هستیم، توضیح داد: در گذشته شرکت مخابرات برای رقابت با سایر ارائه‌دهندگان اینترنت اقدام به ارائه خدمات اینترنت نامحدود با قیمت ارزان‌تر کرد، در حالی که ارائه این سرویس برای مخابرات نیز سودآور نبود.
توسلی توضیح داد: شرکت مخابرات اینترنت نامحدود با سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه را با قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه کرد، در حالی که سرویس ۲۵۶ نامحدود تنها برای شرکت اینترنتی حدود ۳۵ هزار تومان تمام می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: این در حالی است که سود ناخالص شرکت‌های اینترنتی روی سرویس بیش از ۲۰ درصد نیست و برای مثال سرویس که ۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود، حداقل ۲۱ هزار تومان برای شرکت تمام شده است.
وی درباره روش کسب سود شرکت های اینترنتی، ادامه داد: پس از جذب مشترک سودآوری شرکت در فروش حجم است و چون همه کاربران همزمان با هم از شبکه استفاده نمی‌کنند، از محل فروش حجم به تعداد کاربران بیشتر می‌تواند حاشیه سود خود را افزایش دهد.

فارس

انتهای پیام/

مطالب مشابه:

قیمت اینترنت بالاخره ارزان شد
عرض اندام هکرهای کلاه سیاه Lizard Squad
قطع دسترسی به اینترنت نقض حقوق بشر !
وضعیت اینترنت ایران تاسف‌بار است + جدول رتبه بندی
نصیحت اینترنتی اسنودن به پوتین!

کد خبر: 18267 | ارسال خبر: چهارشنبه, ۹ تیر , ۱۳۹۵

لینک کوتاه مطلب: http://itdot.ir/?p=18267

کانال تلگرام: itdotir@

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.