شارژ تسلا با راه رفتن

, کد خبر: 17145 , شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۱۳:۱۰ ب.ظ
شارژ تسلا با راه رفتن

شارژ تسلا با راه رفتن

مجله خبری تکنولوژی اطلاعات؛ تسلا در حال حاضر روش‌های خلاقانه‌ای برای شارژ خودروهای الکتریکی‌اش با استفاده از شبکه «سوپرشارژر» دارد. ولی در همین حال، یک شرکت بریتانیایی با نام پیوجن (Pavegen) با روش عجیب و غریبش در کاربرد نیروی انسانی، گامی فراتر از حدّ معمول برداشته است.

icons-adتبليغات

tesla-model-s-pavegen-765x508

این ابزار جدید که موزاییک پیوجن یا Pavegen Tile نام دارد، در واقع یک کف‌پوش است که با استفاده از انرژی جنبشی ناشی از راه‌رفتن افراد، نیرو تولید می‌کند. وقتی افراد بر روی این موزاییک‌ها راه می‌روند، این ابزار فشرده شده و این حرکت را در طی یک فرآیند القایی به الکتریسیته تبدیل می‌کند (این شرکت اطلاعات خاصی در مورد مکانیزم این تکنولوژی ارائه نداده است). در تصاویری که منتشر شده، پیوجن نشان می‌دهد که چگونه این کف‌پوش‌ها می‌توانند در یک روند آهسته، خودروهای الکتریکی‌ای مانند تسلا مدل S را بدون استفاده از هرگونه شبکه الکتریسیته شارژ کنند.

البته انرژی تولیدی ناشی از هر قدم انسان تنها چیزی حدود ۷ وات است. بنابراین مقیاس استفاده از موزاییک پیوجن موضوعی کلیدی خواهد بود. اگر خودرویی مانند تسلا مدل S 70D را درنظر بگیرید که در هر ۱۰۰ مایل به اندازه ۳۳ کیلووات‌ساعت مصرف می‌کند، به صدها هزار قدم برای شارژر باتری آن نیاز است. با این حال در یک مکان پر رفت و آمد با ترافیک شدید انسانی، یک ردیف از این کف‌پوش می‌تواند مقادیر قابل‌توجهی از نیروی موردنیاز شارژ را در طول یک دوره زمانی تولید کند.

pavegen01-765x510

پیوجن این موزاییک را در برخی موارد در دنیای واقعی آزمایش کرده است؛ از جمله در یک اداره در فرانسه و به صورت تبلیغاتی در یک زمین فوتبال در ریو دو ژانیروی برزیل. در همین حال، این کمپانی به دنبال جذب سرمایه‌گذاری‌های عمومی برای توسعه خود است و در حال حاضر، موفق به جذب بیش از ۲ میلیون دلار شده است.

 منبع: مجله پدال

انتهای پیام/

مطالب مشابه:

کد خبر: 17145 | ارسال خبر: شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۴

لینک کوتاه مطلب: http://itdot.ir/?p=17145

کانال تلگرام: itdotir@

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.