با تایپ کردن به ذهن خود آسیب نرسانید!

, کد خبر: 16766 , شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ , ساعت ۱۱:۵۶ ق.ظ
با تایپ کردن به ذهن خود آسیب نرسانید!

با تایپ کردن به ذهن خود آسیب نرسانید!

آی تی دات؛ امروزه دنیای مدرن جای خوشی برای خود یافته و جایگزین ابزار و ماشین آلات قدیمی و از کار افتاده شده، این ابزار و فناوری مدرنه امروز شاید به نظر خیلی بهتر و سودمندتر از چند سال پیش باشد، اما این موضوع را باید در نظر داشت که اگر سر دوراهی مدرن بودن یا سلامتی قرار گرفتید کدام گزینه مناسبی برای انتخاب است؟!

icons-adتبليغات

درپی تحقیقاتی که اخیراانجام گرفت، به این نتیجه رسیدند که نت برداری سر کلاس یا در یک جلسه کاری با لپ تاپ یاتبلت موجب تضعیف ذهن و حافظه میشود و سطح یادگیری را پایین می آورد.

در پی آزمایشی مبنی بر این که کدام بهتر عمل می کند، باقلم یا لپ تاپ؟! اول از همه دو گروه از دانشجویان را به یک مراسم تی ای دی بردند. نیمی از هر گروه با قلم و نیمی دیگر با لپ تاپ مشغول نت برداری شدند. سپس هر دو گروه مورد بررسی قرار گرفتند.

هر دو گروه به سوالاتی که حقایق در آن دخیل بود پاسخ مناسبی دادند اما در مورد مسائل مفهومی تر، گروهی که قلم به دست بود موفق تر عمل کرد.

دانشجویانی که روی لپ تاپ نت برداری می کردند، به نوعی در حال رونویسی از روی سخنرانی بودند. به این دلیل که ما با دست مان کندتر می نویسیم، آن هایی که با خودکار و کاغذ کار می کردند، باید انتخاب شده تر عمل می کردند و مهم ترین اطلاعات را به روی کاغذ می آوردند. این مسئله سبب شد که آن ها مسئله را موثر تر دنبال کنند.

به گروه ها گفته شد که نت های خود را مطالعه کنند تا یک هفته بعد آزمونی از آن ها به عمل آید. در این نقطه، احتمال می رفت که گروه لپ تاپی موفق تر عمل کند اما نتیجه کاملا برعکس بود: “جای تعجب داشت، گروهی که با دست نت برداری می کرد باز هم بهتر عمل کرد. با توجه به اینکه لپ تاپی ها محتوای بیشتری در اختیار داشتند اما آن ها از همان ابتدا، اصل ماجرا را متوجه نشده بودند.”

و در اخر باید گفت نت برداری با لپ تاپ و قلم هر کدام محل مناسب خودشان را می طلبند، اگر فقط تایپ مقصود باشد لپ تاپ بهترین گزینه اما اگر یاد گیری و مفهوم مد نظر باشد قلم بهترین گزینه است.

آی تی رسان

انتهای پیام/

مطالب مشابه:

کد خبر: 16766 | ارسال خبر: شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۴

لینک کوتاه مطلب: http://itdot.ir/?p=16766

کانال تلگرام: itdotir@

یک نظر

  1. طراحی سایت

    ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ در ساعت ۱۰:۰۵

    با سلام
    ممنون از مطالب خوبتون.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.